Press "Enter" to skip to content

Predsedníctvo a delegáti

Predsedníčka: Žeňa Belková

P1270177

Študovala som na Bratislavskom MatFyze Manažérsku matematiku a následne Kognitívnu vedu (čo považujem za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote ). Okrem toho som prešla programom Nexteria Leadership Academy (tiež vrelo odporúčam) a pracujem v malej IT firme. Vo voľnom čase sa venujem  svojej rozkošnej poníčke a MO Plusko. Plusko je neziskovka, ktorá sa venuje rozvoju mládeže prostredníctvom zážitkovej pedagogiky.

Esperantský svet pre mňa stelesňuje spoznávanie nových ľudí a kultúr, zmysluplné trávenie času, ako aj prekračovanie vlastných hraníc spolu s tými medzištátnymi. Práve preto vidím zmysel v rozširovaní a rozvíjaní tejto komunity, aktuálne z postu predsedu SKEJ. Medzi moje osobne najobľúbenejšie aktivity v SKEJ patrí plánovanie podujatí, diskusie na rôzne témy a práca v rôznorodom tíme.

 

Podpredsedníčka: Paulína Jalakšová

dav

Hlavnou časťou môjho života (samozrejme okrem esperanta) je štúdium financií na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Každopádne stále trávim dostatok času aj na Slovensku. Okrem počítania peňazí ma bavia aj umeleckejšie záležitosti ako je kreslenie, písanie, či dokonca veľmi amatérsky tanec. Momentálne sa pokúšam naučiť aspoň trochu swingovať. Bavia ma aj jazyky, ale moje posledné pokusy nejaký sa naučiť dočasne zlyhali (okrem esperanta).

Ja a esperanto sme dobrí kamaráti od leta 2015, kde som sa zúčastnila Letnej školy (SES). Odvtedy sa to zbehlo veľmi rýchlo. Stala som sa podpredsedníčkou SKEJ, predsedníčkou ĈEJ, členkou TEJO, ktoré som reprezentovala napríklad v Európskom mládežníckom fóre. Esperanto mi dalo príležitosť mnohé sa naučiť, vidieť rôzne krajiny, spoznať zaujímavých ľudí a veľa iného. Teším sa na ďalšie veci, ktoré mi prinesie.

 

Člen predsedníctva pre financie: Tomáš Stano

10991139_849402275118166_5079779544656499143_n

Som študentom financií a práva na Masarykovej univerzite v Brne (Česká republika). Momentálne som členom predsedníctva SKEJ a a taktiež členom predsedníctva ĈEJ.  V oboch organizáciách mám na starosti oblasť marketingu a sociálnych sietí. Do sveta esperanta som sa dostal vďaka krátkemu jazykovému kurzu, ktorého som sa zúčastnil v roku 2013, kde ma základy tohto jazyka naučila kamarátova mama. Mojím prvým väčším esperantským podujatím, ktorého som sa zúčastnil bol JES, po ktorom som si úspešne začal vylepšovať svoje jazykové znalosti. Medzi moje záľuby patrí futbal a iné športy, čítanie a odkedy som v hnutí tak ma veľmi baví aj cestovanie. V roku 2014 som ako pomocník pomáhal s organizáciou oboch Letných esperantských škôl na Slovensku a v Rusku, taktiež aom pomohol s organizáciou IJF v Taliansku a mal som na starosti denný program Mládežníckeho programu počas Svetového kongresu esperanta v Nitre.

 

Člen predsedníctva pre komunikáciu a marketing: Janka Štecová

Moje prvé esperantské podujatie sa konalo v Kyjeve 2011, kde som sa okamžite zaľúbila do esperantského sveta. Nikdy som nechcela byť členkou predsedníctva, no keď som sa dozvedela, že všetci moji dobrí kamaráti z predošlého predsedníctva sa rozhodli kandidovať opäť, zmenila som svoj názor.

Vždy som mala rada vedu a tak som sa rozhodla na Univerzite v Brne študovať mikrobiológiu. Medzi členmi SKEJ som známa ako milovníčka baktérií 🙂 V rámci predsedníctva, samozrejme,  rada trávim čas s mojimi spolupredsedníkmi, okrem toho však rada spoznávam nové miesta, čítam knihy, tancujem a zúčastňujem sa kvízov.

 

Delegátka SKEJ pre Radu Mládeže Slovenska (RmS): Veronika Mihaldová

Som študentkou ekonomickej teórie na Karlovej Univerzite v Prahe.Tu som prvýkrát prišla do kontaktu s mladými esperantistami, vďaka ktorým som sa začala o tento jazyk zaujímať a aktivizovať sa v SKEJ. Keď sa objavila možnosť zúčastniť sa Valného zhromaždenia Rady mládeže Slovenska (RmS) v mene SKEJ ako delegát, okamžite ma to zaujalo a o svojej účasti som ani na chvíľu neváhala. Toto stretnutie ma motivovalo k tomu, aby som sa stala zodpovednou osobou za účasť a komunikáciu SKEJ a RmS, nakoľko som vedela, že SKEJ práve niekoho takého hľadá.

V budúcnosti by som rada komunikáciu medzi týmito dvoma organizáciami zlepšila a takisto zaktivizovala našich členov k aktívnemu využívaniu a navštevovaniu tréningov a seminárov, ktoré RmS ponúka. Od začiatku roka sme už dostali niekoľko veľmi zaujímavých ponúk, napríklad možnosť prezentovať SKEJ na ich stránkach či pomoc s marketingom – prezentácia prostredníctvom videa a rozhovoru. Tento rok by sme taktiež radi kandidovali na riadneho člena RmS, tak dohliadnem na to, aby SKEJ splnilo všetky podmienky a požiadavky.

Aktuálne bývam a žijem v Prahe, ale na Slovensko sa stále zdržiavam pomerne často. Práve kvôli nie práve najlepším podmienkam, ktoré mladí v tejto krajine majú, by som chcela byť súčasťou tých, ktorí dúfajú v zlepšenie. Okrem iného sa vo voľnom čase rada venujem tancovaniu (13 rokov som tancovala na poloprofesionálnej úrovni), učím sa (nielen) esperanto, cestujem, spoznávam nových ľudí, a čítam dobré knižky.