Press "Enter" to skip to content

Predsedníctvo a delegáti

Predseda: Tomáš Stano

Som študentom Bankovníctva a poisťovníctva na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Prednedávnom som sa stal predsedom SKEJ, kde ma pravdepodobne čakajú výzvy, pretože latka bola v posledných rokoch nastavená dostatočne vysoko. V SKEJ-i som už od roku 2014, od kedy som mal na starosti oblasť marketingu a sociálnych sietí, ako som aj vypoáhal s financiami a projektmi.

Do sveta esperanta som sa dostal vďaka krátkemu jazykovému kurzu, ktorého som sa zúčastnil v roku 2013, kde ma základy tohto jazyka naučila kamarátova mama. Mojím prvým väčším esperantským podujatím, ktorého som sa zúčastnil bol JES, po ktorom som si úspešne začal vylepšovať svoje jazykové znalosti. Medzi moje záľuby patrí futbal a iné športy, čítanie a odkedy som v hnutí tak ma veľmi baví aj cestovanie. Od roku 2014 som ako pomocník pomáhal s organizáciou oboch Letných esperantských škôl na Slovensku a v Rusku, taktiež som pomohol s organizáciou niekoľkých IJF v Taliansku a mal som na starosti denný program Mládežníckeho programu počas Svetového kongresu esperanta v Nitre. Pravdepodobne najťažšou skúškou bolo organizovanie IJK 2019 na Slovensku (kde som mal na starosti financie), ktorú sme spolu s organizačným tímom zvládli na výbornú.

Podpredsedníčka: Paulína Jalakšová

dav

Hlavnou časťou môjho života (samozrejme okrem esperanta) je inžinierske štúdium financií a behaviorálnej ekonómie na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Stále ale trávim dostatok času aj na Slovensku. Okrem počítania peňazí ma bavia aj umeleckejšie záležitosti ako je kreslenie a písanie. Momentálne sa tiež snažím zlepšiť aj v športovej morálke pomocou
lezenia po stene a tenisu. Bavia ma aj jazyky a v súčasnosti sa snažím zdolať nemčinu na
Duolingu.

Ja a esperanto sme dobrí kamaráti od leta 2015, kedy som sa zúčastnila Letnej školy (SES) v
Martine. Odvtedy sa to zbehlo veľmi rýchlo. Stala som sa podpredsedníčkou SKEJ a
predsedníčkou ĈEJ. Najnovšie aj pracujem pre TEJO, ktoré som okrem reprezentovala
napríklad v Európskom mládežníckom fóre. Esperanto mi dalo príležitosť mnohé sa
naučiť, vidieť rôzne krajiny, spoznať zaujímavých ľudí a veľa iného. Už sa teším na ďalšie
veci, ktoré mi prinesie.

Členovia predsedníctva: 

Jakub Kubíček

Veronika Mihaldová

S esperantom som sa prvýkrát stretla v roku 2016 vďaka svojim kamarátom, ktorých som bola navštíviť na celosvetovom kongrese v Nitre, a odvtedy si tak nejak vždy nakoniec nájdeme k sebe cestu. Aj keď som medzi priateľmi známa svojim kritickým postojom a zmýšľaním, nakoniec preváži dobrý pocit z obklopenia pozitívne naladených a inšpiratívnych ľudí, ktorých mám aj vďaka esperantu okolo seba v každodennom živote.

Okrem toho sa venujem písaniu diplomovej práce, ktorá by ma mala čoskoro doviesť k doštudovaniu ekonometrie na Erasmus University, ktorú som študovala v Rotterdame, a pracujem v korporátnom svete ako dátová analytička v mojej milovanej Prahe 🙂

Léon Kamenický