Press "Enter" to skip to content

Predsedníctvo a delegáti

Predsedníčka: Žeňa Belková

P1270177

Študovala som na Bratislavskom MatFyze Manažérsku matematiku a následne Kognitívnu vedu (čo považujem za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote ). Aktuálne študujem posledný ročník Nexteria Leadership Academy (tiež vrelo odporúčam) a pracujem v malej IT firme. Vo voľnom čase sa venujem rozvoju mládeže, knihám, behaniu a svojej rozkošnej poníčke.

Esperantský svet pre mňa stelesňuje spoznávanie nových ľudí a kultúr, zmysluplné trávenie času, ako aj prekračovanie vlastných hraníc spolu s tými medzištátnymi. Práve preto vidím zmysel v rozširovaní a rozvíjaní tejto komunity, aktuálne z postu predsedu SKEJ. Medzi moje osobne najobľúbenejšie aktivity v SKEJ patrí plánovanie podujatí, diskusie na rôzne témy a práca v rôznorodom tíme.

 

Podpredsedníčka: Paulína Jalakšová

dav

Som študentkou financií na Vysokej škole ekonomickej v Prahe a veľmi ma to baví. Pochádzam z Trenčianskych Mitíc, ktoré sú pochopiteľne kúsok od Trenčína a stále tam trávim veľa času. K mojim záľubám určite patria jazyky, a aj vďaka tomu ma zaujalo práve Esperanto. Najnovšie som sa konečne začala učiť nemecky. Okrem toho mám rada tanec, písanie, kreslenie a zo všetkého najradšej spánok. Káva je ale dobrá alternatíva.

Ja a Esperanto sme dobrí kamaráti od leta 2015 na Letnej škole, kde som chodila na kurzy A1 ku skvelému učiteľovi. Dúfam, že sa tam s Vami nasledujúce leto stretnem. Na jeseň toho roku som sa stala členkou predsedníctva. Našou hlavnou úlohou bolo organizovanie celosvetového kongresu, kde som mala na starosti večerný program a získala som naozaj skvelé skúsenosti. Teraz pracujeme na iných super projektoch z čoho sa veľmi teším. Esperanto jednoducho otvára mnoho dverí, za ktorými sa nájdu svety plné dobrodružstiev.

 

Pokladník: Jozef  Klimo1

Ahojte, pochádzam zo Zvolena, ešte pôvodnejšie z Detvy, a už pár rokov žijem v Bratislave. Pracujem na Fyzikálnom ústave SAV kde si súčasne na Oddelení jadrovej fyziky robím doktorát.

Medzi moje záľuby patrí moja práca, spoznávanie nových vecí, získavanie nových zážitkov a skúseností. Rád trávim čas športom, tancom a rád si pričuchnem aj k živej hudbe či divadlu a nemôžem zabudnúť na môjho štvorkolesového maznáčika. Mám rád čierny humor, bryndzové halušky a tucet ďalších vecí.

Môj prvý a reálny kontakt s esperantským prostredím sa viaže na SES 2015. Tam som ako úplný začiatočník zažil spoločenskú pestrosť pre mňa zriedka vídanú a samotný SES vo mne zanechal veľa pozitívnych stôp. Esperantské stretnutia podobné SESu umožňujú účastníkom vyskúšanie si esperanta v živej komunikácii, a to s ohľadom na jeho jazykovú úroveň. Tak je tomu aj vďaka tomu, že na mnohých stretnutiach sa vedú kurzy pre začiatočníkov. Veľmi často používanou technikou výučby esperanta je tzv. rekta metodo, ktorá ma osobne zaujala kvôli hravosti a veľkej efektivite výučby jazyka. Ďalším lákadlom esperantských stretnutí a kongresov je široké spektrom voľno-časových aktivít, kde si príde každý na svoje, a s týmito aktivitami sa ďalej spája spoznávanie nových ľudí z rozličných kultúr a rozširovanie si kamarátstiev po celom svete. V rámci SKEJu mám na starosti financie.  

 

Člen predsedníctva pre projekty a styk s verejnosťou: Léon Kamenický (Schnelldorfer)

img_20160819_123448_1

Som študentom ekonomickej teórie a financií na Univerzite Karlovej v Prahe. Okrem štúdia, ktoré ma až na niektoré menšie nedostatky veľmi baví, vo voľnom čase rád plávam, kreslím, cez leto behám po horách, cestujem, a samozrejme sa chodím baviť. Mnohí by si mysleli, že som s esperantom začal vďaka mamine, ale naučiť sa tento jazyk a neskôr angažovať sa v tomto hnutí ma motivovali až prvé väčšie podujatia, kde som spoznal veľa skvelých mladých ľudí.

V predsedníctve SKEJ sa mi začal druhý mandát, kde som po zvolení s radosťou prijal post člena zodpovedného za projekty organizácie a styk s verejnosťou. Keďže je organizácia v súčasnosti partnerom v až dvoch „Erasmus +“ projektoch, konkrétne o efektívnej komunikácii, a tiež o spolupráci medzi africkými a európskymi mládežníckymi organizáciami, som si vedomý toho, že ma čaká veľa roboty. Zároveň budem aj naďalej podporovať organizáciu v naberaní nových projektov. Budem tiež aj naďalej aktívne reprezentovať organizáciu ako na slovenských, tak aj na medzinárodných mládežníckych fórach a stretnutiach.

 

Člen predsedníctva pre komunikáciu a marketing: Tomáš Stano

10991139_849402275118166_5079779544656499143_n

Som študentom financií a práva na Masarykovej univerzite v Brne (Česká republika). Momentálne som členom predsedníctva SKEJ a a taktiež členom predsedníctva ĈEJ.  V oboch organizáciách mám na starosti oblasť marketingu a sociálnych sietí. Do sveta esperanta som sa dostal vďaka krátkemu jazykovému kurzu, ktorého som sa zúčastnil v roku 2013, kde ma základy tohto jazyka naučila kamarátova mama. Mojím prvým väčším esperantským podujatím, ktorého som sa zúčastnil bol JES, po ktorom som si úspešne začal vylepšovať svoje jazykové znalosti. Medzi moje záľuby patrí futbal a iné športy, čítanie a odkedy som v hnutí tak ma veľmi baví aj cestovanie. V roku 2014 som ako pomocník pomáhal s organizáciou oboch Letných esperantských škôl na Slovensku a v Rusku, taktiež aom pomohol s organizáciou IJF v Taliansku a mal som na starosti denný program Mládežníckeho programu počas Svetového kongresu esperanta v Nitre.

 

Delegátka SKEJ pre Radu Mládeže Slovenska (RmS): Veronika Mihaldová

Som študentkou ekonomickej teórie na Karlovej Univerzite v Prahe.Tu som prvýkrát prišla do kontaktu s mladými esperantistami, vďaka ktorým som sa začala o tento jazyk zaujímať a aktivizovať sa v SKEJ. Keď sa objavila možnosť zúčastniť sa Valného zhromaždenia Rady mládeže Slovenska (RmS) v mene SKEJ ako delegát, okamžite ma to zaujalo a o svojej účasti som ani na chvíľu neváhala. Toto stretnutie ma motivovalo k tomu, aby som sa stala zodpovednou osobou za účasť a komunikáciu SKEJ a RmS, nakoľko som vedela, že SKEJ práve niekoho takého hľadá.

V budúcnosti by som rada komunikáciu medzi týmito dvoma organizáciami zlepšila a takisto zaktivizovala našich členov k aktívnemu využívaniu a navštevovaniu tréningov a seminárov, ktoré RmS ponúka. Od začiatku roka sme už dostali niekoľko veľmi zaujímavých ponúk, napríklad možnosť prezentovať SKEJ na ich stránkach či pomoc s marketingom – prezentácia prostredníctvom videa a rozhovoru. Tento rok by sme taktiež radi kandidovali na riadneho člena RmS, tak dohliadnem na to, aby SKEJ splnilo všetky podmienky a požiadavky.

Aktuálne bývam a žijem v Prahe, ale na Slovensko sa stále zdržiavam pomerne často. Práve kvôli nie práve najlepším podmienkam, ktoré mladí v tejto krajine majú, by som chcela byť súčasťou tých, ktorí dúfajú v zlepšenie. Okrem iného sa vo voľnom čase rada venujem tancovaniu (13 rokov som tancovala na poloprofesionálnej úrovni), učím sa (nielen) esperanto, cestujem, spoznávam nových ľudí, a čítam dobré knižky.